Saarlaste muinaslugu 2016

SAARLASTE (1)

Saarlaste muinaslugu tuleb taas ja seekord saab Oitme karjamaal tantsu lüüa Jaan Tätte juuniori ehk Meisterjaani parmupilli saatel!

Õhtu algab kell 19.00, mil pakutakse hõrke maitseelamusi nii söögi kui ka joogina, lisaks saavad hakkajamad proovida kätt ka vibulaskmises. Hoogu saab lükata ja elu korraks peapeale pöörata kiikinguga. Kõik suuremad ja väiksemad loomasõbrad saavad ka hobuste või ponidega ratsutada ning sooje paisid neile peopesalt jagada.

Juba kell 20.00 algab tõelise meistri ehk Meisterjaani juhendamisel parmupilli töötuba, mille käigus õpitakse tundma ja mängima seda eriskummalist pilli.

Kell 21.00 asub publikut soojendama Triskele. Tegemist on muusikalise kolmikuga, mis viljeleb indie, experimental, post-rock, blues’i ja fusion sugemetega omaloomingulist instrumentaalmuusikat.

Triskelele järgneb Meisterjaani kontsert, pärast mida jätkub tants ja trall DJ Sander Loeliga hiliste öötundideni.

Saarlaste muinalugu saab aga 9. juulil alguse juba päeval kell 12.00, mil Marika Mägi jagab Otimel haaravaid ajaloolisi teadmisi teemal “Saaremaa ja saarlased 12.–14. sajandil”. Mägi töötab Tallinna Ülikoolis Ajaloo, Arheoloogia ja Kunstiajaloo Instituudis Keskaja keskuses vanemteadurina. Kell 15.00 koguneme Purtsa maalinnal, et kuulata selle ning teiste Saaremaa maalinnade ajaloost. Saarlaste muinasloo päevane osa (12.00–17.00) on kõigile tasuta!

Lisaks muusikale soovib Saarlaste muinaslugu pakkuda ka maitseelamusi. Kuigi parmupill pärineb Aasiast, on see kujunenud rahvapilliks arvukates kohtades, kaasaarvatud Eestis. Parmupilli ajalugu austades on ka Saarlaste muinasloo menüü aasiapärane. Hõrgutavaid roogasid valmistab kokk Bali Chauhan, kelle maitsvad toidud on oma headuses kohalikele tuntuks saanud restoranist Monk. Süüa saab juba alates 14.00 ja kuni ürituse lõpuni.

Õhtune kontsert (19.00–02.00) maksab eelmüügis 12 € ja kohapeal 15 € pilet.

Pileti saad osta SIIT: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/kergemuusika/meisterjaan-oitme-karjamaal-saarlaste-muinaslugu-2016-190473/

LEIA MEID KA FACEBOOKIST